Alavinik – علوی نیک

I'll change rules of life

یک تجربه از مدیران استارتاپی

در حال جستجوی نام خودم تو گوگل میگشتم که به وبلاگی برخوردم که در مورد یک رویدادی که بنده حقیر در اون رویداد صحبت کرده بودم پرداخته بود. تصمیم گرفتم مطلب کامل این پست ایشون رو در اینجا منتشر کنم:

لینک پست ایشون : http://chougha.blogfa.com/1397/11

سلام فاطمه ام .

روزتون بخیر و امیدوارم کلی حالتون خوب باشه . هفته ای که گذشت پر بود از جلسات و اتفاقای باحال و چندتا اتفاق تیره و تلخ.

از اتفاقای خوب بگم براتون که همیشه بیشتر وامیدوارکننده تر هستن. من دارم توی شهرمون یه رویداد راه میندازم البته با کمک دوستای فعال دیگه مون به اسم #همبین که اگه ایشالا راه افتاد حتما با همین پیوند خلاصه ای از جلساتش رو براتون میذارم. و الان فقط میتونم براتون بگم که موضوع همبین ، نقد و تحلیل فیلمهای حوزه ی کارآفرینیه.

از اتفاقای خوب هفته پیش رفتن به جلسه همفکر بود که یکی از مدیران با تجربه شهرمون آقای “مصطفی علوی نیک ” هم بناینگذار استارتاپ ownar.ir از تجربیاتشون برای ما گفتن. فکر میکنم یکی از بهترین اتفاقاتی که میشه این مدت ازش نام ببریم جنبش همفکره ، که این فرصت رو برای ماهایی که تازه راه افتادیم و پا توی این عرصه گذاشتیم یه بستری رو داره فراهم میکنه تا خیلی راحتتر با مفاهیم اولیه استارتاپ و حوزه کارآفرینی آشنا بشیم.

مهندس علوی که الان حدود 5 ساله که کسب و کار خودشونو راه انداختن از تجربیاتی می گفتن که میشد رد پای اون رو توی هر مصاحبه و خوندن زندگی هر کارآفرین دیگه هم پیدا کرد. برای من جالبه که باز هم در صحبتهای ایشون میشد به وضوح ، نکاتی مثل تمرکز، امیدواری و مداومت در مسیر رو برای کسب موفقیت شنید.

به گفته ایشون یکی از ارکان مهم در بحث کسب وکار فروش هست. لازم نیست آنچان نکات فنی بالایی روبرای حصول نتیجه دنبال بکنین. سعی بکنین تنها و تنها در ابتدای مسیر، فروش و مهارتهای بازاریابی رو یاد بگیرین. مثالی که ایشون گفتن این بود که سالها قبل در یک شرکت نرم افزاری در پایتخت مشغول به کار میشوند که در اصل نمایندگی یک کمپانی انگلیسی درایران بوده . با کمال تعجب میدیدند که نیروهای فنی شرکت خیلی کم و اتفاقا در خیلی از موارد نوشتن کدها به افرادی دیگر که عمومشان هندی بودند برونسپاری میشد. اما تمرکز شرکت تنها بر بحث فروش و تبلیغات بنیان گذاشته شده بود.

نکته دیگر حفظ و مدیریت منابع شرکت بود. همیشه یادتون باشه هدفتون چیه تا یه موقع در جریان کنترل منابع ، تمرکز روی این موضوع روازدست ندین. دنبال پایدار کردن موضوعات موردعلاقه خودتون باشین و بدونین که مداومت و صبر موفقیت میاره. در بازایابی در بخش b2c دیجیتال مارکتینگ هست که خیلی تاثیر گذاره در حالی که برای بازاریابی b2b همون مخ زنی و رصد لحظه به لحظه رقیبان ضعیف و قوی ناجی و تاثیرگذاره.

اینکه هر استارتاپ سه مرحله داره مرحله ۰تا۱ قیمت پایین و آفر زیاد _ مرحله ۱تا۲ پشتیبانی و رضایت مشتری _ مرحله ۲تا۳ امکانات اضافه کنید 

و یه موضوع خیلی مهم دیگه بحث وام گرفتنه …. هیچ وقت در ابتدای کار کورکورانه زیربار وام نرین و خیلی خوب عواقب اون رو بسنجین.

با آرزوی موفقیت برای مهندس علوی نیک . اینم آدرس سایت اونار http://www.ownar.ir/

و همینطور توی هفته ای که گذشت شاهد از دست دادن عزیزان مرزدارمون بودیم. تسلیت و تبریک به خونواده های این عزیزان .

یادشون سبز